01.09.2008

Zwycięstwo popite Tymbarkiem

Kraków, 31 sierpnia 2008 (niedziela)

Zagraliśmy na boisku mistrzów Polski, a przebieraliśmy się w tej samej szatni co ostatnio gwiazdy Barcelony. Pokonaliśmy drużynę Sejmu RP, ale napisać, że trener był z nas zadowolony, byłoby poważnym minięciem się z prawdą.

To było wymęczone zwycięstwo. Co z tego, że byliśmy dłużej przy piłce. Pod bramką rywali nie wychodziło nam prawie nic. Gdyby nie świetna interwencja Tomka Kiryluka w drugiej połowie, ten mecz zakończyłby się pewnie naszą porażką.

Zespół Sejmu złożony był wyłącznie z parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej oraz ich asystentów. Brakowało jednak np. Romana Koseckiego. Z kolei Andrzej Czerwiński, były piłkarz Sandecji Nowy Sącz, był kontuzjowany i tylko dyrygował z ławki grą kolegów.

U nas gościnnie wystąpił Szach Sulejmanow, utalentowany junior z Tadżykistanu, który ostatnio zaczął z nami trenować i „ma papiery” na prawdziwe granie. To po faulu na nim sędzia zagwizdał karnego. Na wspólnym pomeczowym obiedzie przeciwnicy dopytywali, czy ta sytuacja będzie w „Kontrowersjach” Canal Plus, ale naszym zdaniem, przewinienie było ewidentne.

Mecz odbył się przy okazji finału dziecięcego turnieju Tymbarku „Z podwórka na stadion”. Po pierwszej połowie naszego spotkania wręczano nagrody dla najlepszych, dlatego przerwa wydłużyła się do niespotykanych rozmiarów i długo czekaliśmy na powrót na boisko.

Zdjęcia z meczu, autorstwa Sławomira Sikory (tata Pawła), w MULTIMEDIACH.

Sejm RP – Reprezentacja Dziennikarzy 0:1 (0:0). Jedynego gola z karnego po faulu na Szachu Sulejmanowie zdobył w samej końcówce Dariusz Tuzimek.

Skład: Kiryluk – Wiszniowski, Gołos, Świtkowski, Sikora – Kocięba, Tuzimek, Sołdan, Olbrycht – Pyffel – Kowalski. Oraz: Skalski, Sulejmanow i Romer. Trener Wojciech Jagoda.